Trakų raj. Alaburdiškių kaime vyko Lietuvos landšaftinio šaudymo iš lanko taurės II-asis etapas

Birželio 6  d. Trakų raj. Alaburdiškių kaime sodyboje „Strėlės namai” buvo suorganizuotos 2022-jų metų  antrosios Lietuvos landšaftinio šaudymo taurės varžybos, kurias organizavo lankininkų klubas ,,Strėlė“.

Pasak varžybų organizatoriaus M. Balsio, dėl karantino po beveik dvejų metų pertraukos suorganizuoti II etapo varžybas buvo nelengva – viskas kaip iš naujo. Klubas 2005 m. pradėjo rengti 3D varžybas pagal IFAA formatą o 2009 m. surengė pirmajį šio formato Lietuvos čempionatą, 2014 m. buvo pravestas vienintelis Lietuvos čempionatas pagal WA (World Archery) taisykles.

Po Lietuvos lankininkų federacijos spredimo palaikyti landšaftinio šaudymo rungčių populiarinimą, klubas vėl pradėjo organizuoti WA 3D varžybas. Jų tikslas – su laiku priaugti iki Lietuvos 3D čempionato organizavimo ir parengti Lietuvos rinktinę, galinčią atstovauti šalį tarptautinėse varžybose.

2018 m. keitėsi WA 3D ir Field rungčių taisyklės,  nemažai lankininkų pirmą kartą išbandė šią rungtį ir turėjo naujų atradimų bei patirčių. Šie metai skirti tiek organizatoriams, tiek lankininkams naujai įsisavinti šias rungtis.

Vienas labiausiai patikusių lankininkams dalykų – artimesni atstumai lyginant su IFAA formatu, nors  pastarosiose varžybose daugiau šaudymo vyksta trasoje ir varžybų organizatorių sukuriamos situacijos būna artimesnės tikrai medžioklei.

Po kelių savaičių lietingo oro varžybų metu buvo saulėta ir šilta, tai suteikė gerą nuotaiką, nors miške laukė šviežia uodų orda.

Didžiausia konkurencija buvo Longbow –  (12 vyrų ir 3 moterys) ir Barebow (8 vyrai ir 4 moterys) lankų klasėse, Barebow lankų moterų klasėje po papildomo šūvio į taikinį krokodilą Halina Radvilienė (Ugninė strėlė) nugalėjo Emiliją Azaravičiūtę (Ugninė strėlė) ir užėmė trečiąją vietą.

Varžybų nugalėtojai:

Paprastieji lankai moterys – Edita Astrauskienė (LSK)

Paprastieji lankai vyrai – Edvinas Tupčiauskas (Ugninė strėlė)

Skriemuliniai lankai vyrai – Gediminas Astrauskas (LSK)

Ilgieji lankai moterys – Neringa Karpavičienė (Ugninė strėlė)

Ilgieji lankai vyrai – Arūnas Barauskas (Strėlė)

Tradiciniai lankai – Edvardas Čepanonis (Strėlė)

Olimpiniai lankai vyrai, moterys – Kristina Abromavičienė (Klaipėdos lankininkai).

Varžybų rezultatai.