Kazlų Rūdoje vyko I-asis landšaftinio šaudymo taurės etapas

Gegužės 8  d. Kazlų Rūdos miškuose buvo suorganizuotos pirmosios Lietuvos landšaftinio šaudymo taurės 2022 varžybos, kurias organizavo Marijampolės lankininkų klubas ,,Ugninė strėlė“.

Pasak klubo vadovo V. Karpavičiaus: suorganizuoti I etapo varžybas tai buvo ir atsakomybė ir pareiga prieš visą lankininkų bendruomenę. Ilgametę patirtį turintis klubas yra suorganizavęs daugybę tarptautinių varžybų pagal IFAA formatą, tad klubui nebuvo sudėtinga įrengti trasą bei surengti finalinius šaudymus pagal WA formatą, tačiau iššūkių netrūko.

Dalyviams labiausiai patiko taikinių atstumai, kurie lyginant su IFAA  yra žymiai artimesni. Dauguma šaulių į taikinį iš 5 m, varžybose šovė pirmą kartą. Nors trasa nebuvo sudėtinga ir oras lepino, naujas formatas buvo lengvas iššūkis ir patyrusiems lankininkams.

Gaila, kad šios landšaftinio šaudymo iš lanko varžybos sudomino tik 2 lankininkus šaudančius olimpiniais lankais, su kuriais bendraujant buvo juntamas liūdesys dėl nesusidariusios konkurencijos. Jiems tai buvo naujas potyris ir puikus startas landšaftiniame šaudyme.

Didžiausia konkurencija buvo paprastųjų (11 vyrų ir 6 moterys) ir  ilgųjų (9 vyrai ir 4 moterys) lankų klasėse, kuriose ir finalinės dvikovos nesibaigė be intrigų. Paprastųjų lankų moterų klasėje po papildomo šūvio Rūta Bučinskaitė nugalėjo Haliną Radvilienę (Ugninė strėlė), o  ilgųjų lankų vyrų klasėje Stasys Svetlauskas (Sportinis rezervas) buvo taiklesnis už Arūną Barauską (Strėlė).

Gražia serija pasibaigė finalas tarp dviejų patyrusių šaulių Gedimino Astrausko ir Manto Balsio  skriemulinių lankų klasėje, kur esant apylygiam rezultatui , Gediminas Astrauskas paskutiniame taikinyje pataikė visas 3 strėles į 6 zoną ir iškovojo pirmą vietą prieš puikiai šaudžiusį Mantą Balsį.

Varžybų nugalėtojai:

Paprastieji lankai moterys – Rūta Bučinskaitė,

Paprastieji lankai vyrai – Andrius Vaskinas (Strėlė)

Skriemuliniai lankai  vyrai – Gediminas Astrauskas (LSK)

Ilgieji lankai moterys – Aida Grigienė (Strėlė)

Ilgieji lankai vyrai – Stasys Svetlauskas (Sportinis rezervas)

Olimpiniai lankai  vyrai, moterys – Kristina Abromavičienė (Klaipėdos lankininkai).

Varžybų rezultatai.