Lietuvos šaudymo iš lanko čempionate Druskininkuose krito šalies rekordai

LSC sporto komplekse Druskininkai surengtas atviras Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas, kuriame varžėsi beveik 120 sportininkų. Šių metų pirmenybėse netrūko dramatiškos kovos, aukštų rezultatų. Krito ir du Lietuvos rekordai.

„Labai džiaugiamės galimybe antrus metus iš eilės Lietuvos čempionatą organizuoti Druskininkuose. Atrodo, kad renginys pavyko tikrai puikiai. Tiek mes kaip organizatoriai, tiek mūsų sportininkai tikrai džiaugiasi puikiomis ir prižiūrėtomis sporto bazėmis, čia pat esančiomis maitinimo ir apgyvendinimo vietomis, be galo paslaugiu ir draugišku aptarnaujančiu personalu“, – sakė čempionatą organizavusio „Žaliojo lanko“ klubo atstovė Inga Timinskienė.

Šie minėti aspektai sukūrė gerą atmosferą, kurie neabejotinai prisidėjo prie aukštų lankininkų rezultatų bei pasiektų naujų šalies rekordų.

Būtent I. Timinskienė tapo naujo Lietuvos rekordo autore. Moterų skriemulinių lankų varžybų pusfinalyje ji 146:127 nugalėjo Jolitą Antanaitytę-Garškienę (LSK). 146 taškai iš 150 galimų yra naujas šalies rekordas.

Vėliau finale I. Timinskienė 141:125 nepaliko vilčių Astai Grigaravičienei (ULK) ir tapo šalies čempione. Akistatoje dėl bronzos J. Antanaitytė-Garškienė po papildomo šūvio nugalėjo Beatą Guobužaitę.

„Žiūrint iš varžybinės pusės, šaudant tokiame stadione jautiesi kaip aukščiausio lygio varžybose, o ir oras buvo pakankamai geras. Dėl to sąlygos demonstruoti geriausius savo rezultatus ir siekti Lietuvos rekordų bei čempionų titulų buvo puikios“, – pabrėžė I. Timinskienė.

Beje I. Timinskienė Druskininkuose iškovojo du aukso medalius. Su neįgaliu lankininku Rolandu Baranausku ji triumfavo skriemulinių lankų mišrių porų varžybose.

Vyrų skriemulinių lankų grupėje triumfavo jaunasis Jonas Grigaravičius (ULK). Pasaulio jaunių vicečempionas pusfinalyje 148:137 įveikė Vilių Švedą. Su 148 taškais J. Grigaravičius pagerino Lietuvos jaunių ir jaunimo rekordus.

Finale J. Grigaravičius susitiko su jau nuolatiniu varžovu akistatoje dėl aukso tapusiu savo treneriu ir tėčiu Mariumi Grigaravičiumi. Šįkart jaunimas nugalėjo patirtį 144:141.

Bronza atiteko Tomui Liekiui (LSK), kuris mažajame finale 137:133 pranoko V. Švedą.

Dramatiška kova vyko vyrų olimpinių lankų grupėje. Čia į finalą prasibrovė daugkartinis Lietuvos čempionas Modestas Šliauteris („Auksinis šaulys“) ir svečias iš Latvijos, pasaulio jaunių čempionas Romanas Sergejevas. Po penkių šaudymo serijų rezultatas buvo lygus 5:5, todėl čempionas sprendėsi auksiniame šūvyje. Lemiama M. Šliauterio paleista strėlė pataikė į devintuką, o latvio – į aštuntuką, todėl M. Šliauteris šventė pergalę.

Kovoje dėl bronzos Aurimas Salelionis („Gaja“) 6:4 įveikė Antaną Barkauską.

Moterų olimpinių lankų grupėje triumfavo latvė Anete Kreicberga, finale 6:0 nugalėjusi kvalifikacijos nugalėtoją Pauliną Ramanauskaitę („Žaliasis lankas“). Dėl bronzos kovojo dvi latvės – Inese Pavasarė po auksinio šūvio įveikę Martą Runiškovą.

Vyrų paprastųjų lankų varžybose nugalėjo latvis Nikolajus Sinnikovas, finale 6:0 įrodęs pranašumą prieš Ernestą Vilkauską (LSK). Bronzą iškovojo Andrius Dubauskas („Ugninė strėlė“).

Analogiškoje rungtyje tarp moterų čempionės vardą iškovojo Halina Radvilienė („Ugninė strėlė“). Ji lemiamoje akistatoje 6:0 įveikė Lolitą Zaliauskienę („Strėlė“). Bronzos medaliu pasidabino Karina Ročmanko („Kauno lankininkai“).

Ilgųjų ir istorinių lankų Lietuvos čempionu tapo Statys Svetlauskas („Sportinis rezervas“), vicečempionu – Rimantas Brusokas („Ugninė strėlė“), bronzos laimėtoju – Aleksas Budinas („Strėlė“).

Tiek vyrų, tiek moterų olimpinių lankų komandų varžybose nugalėjo „Lankininkų sporto klubo“ (LSK) atstovai.

Olimpinių lankų mišrių porų rungties pusfinalyje latviai M. Runiškova ir R. Sergejevas po auksinių šūvių palaužė kauniečius Dianą Perminaitę ir A. Salelionį, o finale jau nepaliko vilčių LSK duetui (Meda Večkytė, Dalius Mačernius).

Dramatiškame skriemulinių lankų vyrų komandų finale LSK trio 215:214 įveikė „Utenos lankininkų klubo“ sportininkus.

Paprastųjų lankų vyrų komandų varžybose Lietuvos čempione tapo „Ugninė strėlė“, moterų – LSK. Mišrių porų rungtyje nugalėjo LSK atstovai Agnė Schoroškaitė ir Ernestas Vilkauskas. Ilgųjų lankų vyrų komandų turnyre triumfavo „Ugninės strėlės“ lankininkai.

Pajėgiausi Lietuvos lankininkai netrukus išvyks į pasaulio čempionatą, kuris liepos 31 – rugpjūčio 6 dienomis vyks Berlyne (Vokietija).

Varžybų rezultatai.
Varžybų nuotraukos.