Įvyko III-asis Lietuvos landšaftinio šaudymo taurės etapas

2023 m. liepos 29 d. Molėtų r. Papiškių k. Šironijoje klubas „Jaunimo brizas“ organizavo priešpaskutinį – III Lietuvos landšaftinio šaudymo taurės etapą. Tokias varžybas klubas organizuoja jau aštuntą kartą. Šį kartą, kaip įprastai, pavedžioti  navigatorių klaidžiais keliukais, susirinko lankininkai iš daugelio Lietuvos klubų. Su jaunaisiais dalyviais į mišką išėjo 32 šauliai. Klubas išlaikė tradiciją ir šiemet dalyviams buvo pasiūlyta visai nauja,  nelengva fiziškai ir su šaudymo iššūkiais trasa.

Oras buvo puikus – ne per karštas, vėjas jautėsi tik kai kur, gal tik įkyrūs uodai dalyviams kažkiek trukdė du kartus įveikti kvalifikacinį etapą – 12 taikinių trasą. Skirtingo dydžio taikiniai (nuo 20 cm iki 80 cm skersmens) išdėstyti  įkalnėse, nuokalnėse, už vandens kliūčių, grioviuose, medžių šešėliuse skirtingais atstumais kai kuriems lankininkams tikrai buvo nemažas iššūkis. Tradiciškai klubas siūlo pirmą varžybų dalį šaudyti į taikinius iš nežinomų atstumų, o antrą – iš nurodytų. Paradoksas, bet rezultatai iš nežinomų nuotolių dažnam lankininkui būna geresni!

4 geriausi kiekvienos grupės lankininkai santykius toliau aiškinosi dvikovose, kai kurios iš jų buvo labai atkaklios ir nugalėtojus lėmė pora – trejetas milimetrų.

Galime tik pasidžiaugti, kad lydimi Halinos Radvilienės trasą sėkmingai įveikė 7 m. Domas Smaižiūnas ir 10 m. Benas Pivoras, tik šaudė jie ne iš standartinių atstumų. Atkaklioje kovoje kiek geriau sėkėsi Benui. Beje, Domo močiutė Halina pasiekė trasoje absoliučiai geriausią rezultatą visų lankų grupėse.

Sveikiname finalų nugalėtojus:

Paprasti lankai vyrai:

Vladimir Mosin

Paprasti lankai moterys:

Lolita Zaliauskienė

Ilgieji lankai vyrai:

Aleksas Budinas

Ilgieji lankai moterys:

Rita Butkevičiūtė

Olimpiniai lankai:

Algimantas Petrauskas

 

Organizatoriai dėkoja visiems prisidėjusiems prie varžybų organizavimo ir ypač už pagalbą teisėjaujant finaluose.

Varžybų rezultatai.