Po varžybų Kaune paaiškėjo Lietuvos lankininkų rinktinės sudėtis pasaulio čempionatui

Šią savaitę Kaune surengtas Lietuvos lankininkų federacijos (LLF) taurės antrasis etapas – „Kauno taurė“. Tai taip pat buvo trečiosios ir paskutinės atrankos varžybos dėl patekimo į Lietuvos rinktines pasaulio suaugusių ir jaunimo čempionatams.

Į pasaulio čempionatą, kuris vyks liepos 28 – rugpjūčio 7 dienomis Berlyne (Vokietija), vyks aštuoni lietuviai. Olimpinio lanko komandos sudėtis – Paulina Ramanauskaitė, Modestas Šliauteris, Dalius Mačernius ir Emilis Tamulionis. Skriemulinio lanko komandos sudėtis – Inga Timinskienė, Jonas Grigaravičius, Marius Grigaravičius, Vilius Švedas.

Į jaunimo planetos pirmenybes, kurios vyks liepos 2-10 dienomis Airijoje, vyks olimpiniais lankais šaudantys Diana Perminaitė, Domantas Šuliokas, Emilis Tamulionis ir Aurimas Salelionis bei vienintelis skriemulinių lankų atstovas Jonas Grigaravičius.

Tuo tarpu „Kauno taurės“ varžybose netrūko ir atkaklių kovų, ir smarkaus vėjo.

„Varžybos pavyko visai gerai. Oro sąlygos dėl smarkaus vėjo buvo gana sudėtingos, dėl to rezultatai nebuvo patys aukščiausi. Papildomai dalyviams surengėme „Aukso žaidimo“ turnyrą, kuriame buvo galima laimėti rėmėjų prizus. Tai buvo šioks toks paįvairinimas“, – sakė varžybas organizavusio „Kauno lankininkų“ klubo vadovas Algimantas Petrauskas.

Itin atkakli kova vyko vyrų olimpinių lankų klasėje. Kvalifikacijoje dvi pirmąsias vietas užėmė lietuviai – M. Šliauteris („Auksinis šaulys“) ir D. Mačernius (LSK), bet varžybose triumfavo jaunas latvis Romanas Sergejevas.

Kvalifikacijoje trečias buvęs latvis pusfinalyje po papildomo šūvio 6:5 įveikė D. Mačernių, o finale 7:3 pranoko M. Šliauterį. Kovoje dėl bronzos D. Mačernius 6:0 įveikė Valdą Juozaitį.

Moterų olimpinių lankų grupėje nugalėjo P. Ramanauskaitė („Žaliasis lankas“). Antrą vietą kvalifikacijoje užėmusi alytiškė pusfinalyje 6:2 įveikė Laimą Kačonienę, o finale 7:3 nugalėjo latvę Inesę Pavasarę.

Skriemulinių lankų varžybų finale vėl buvo galima išvysti tėvo ir sūnaus akistatą. „Utenos lankininkų klubo“ narių dvikovoje Jonas Grigaravičius 141:135 nugalėjo savo tėtį Marių Grigaravičių. Susitikime dėl bronzos Vilius Švedas (LSK) 141:139 palaužė Žydrūną Karpavičių.

Vyrų paprastųjų lankų varžybose triumfavo Pakruojo „Vajetau“ narys Viktoras Kosteckas, finale 6:0 įveikęs Rimantą Šulioką („Kauno lankininkai“). Trečias liko Artūras Jacevičius („Vajetau“).

Moterų paprastų lankų grupės itin atkakliame finale Lolita Zaliauskienė („Strėlė“) 6:4 pranoko Haliną Radvilienę („Ugninė strėlė“). Trečiąją vietą užėmė Ieva Puodžiūtė („Strėlė“).

Ilgųjų langų grupėje nugalėjo latvis Viačeslavas Voroninas, finale 6:2 įveikęs Marijų Taletavičių („Kauno lankininkai“). Trečioje pozicijoje – Vladimiras Mosinas (LSK).

„Kaip minėjau, sudėtingos oro sąlygos neleido kai kuriems lankininkams pasiekti užsibrėžtų tikslų. Kai kam galbūt dėl to nepavyko patekti į rinktinę. Visgi rinktinės komplektuojama pagal rezultatus, o ne pagal simpatijas-antipatijas, todėl viskas yra tvarkinga. Gal kiek nustebino latvio sėkmė olimpinių lankų grupėje, bet šiaip daugumoje klasių nugalėjo favoritai“, – pastebėjo A. Petrauskas.

A. Petrauskas džiaugiasi, kad „Kauno lankininkų“ klubas auga, atsiranda vis daugiau norinčių išbandyti šaudymą iš lanko.

„Žinoma, kaip ir kiekviename sporte, čia reikia gero fizinio pasirengimo, bet šaudymas iš lanko tikrai turi daug naudų ir prisideda prie žmonių sveikatingumo. Didžiausia problema, kad šis sportas visgi reikalauja nemažai resursų. Pradžiamoksliui reikalingi treneriai, tinkama vieta. Bet kur šaudyti negalima. Tie dalykai šiek tiek stabdo sporto šakos plėtra, bet jau turime žmonių, kurie pernai ar užpernai buvo naujokai, o dabar jau gali kažkiek pamokyti šių metų naujokus“, – pasakojo A. Petrauskas.

Varžybų rezultatai.