II-ame Lietuvos landšaftinio šaudymo taurės etape – 3D rungtis

2023 m. birželio 4 d. Alaburdiškėse (Trakų raj.) sporto klubas „Strėlė“ organizavo II iš 4 šių metų Lietuvos landšaftinio šaudymo taurės etapų – WA 3D rungties varžybas.

Varžybų tikslas – tobulinti šaudymo iš lanko įgūdžius, siekiant dalyvauti Europos ir Pasaulio čempionatuose bei populiarinti landšaftinį šaudymą iš lanko Lietuvoje, nes tai yra universalus užsiėmimas, tinkamas visiems nepriklausomai nuo jų amžiaus ir fizinių galimybių. Tokios varžybos sužavi savo šilta aura, atmosfera, grožėjimusi gamta, mėgavimusi šaudymu iš lanko.

Antrus metus iš eilės organizuojamose varžybose dalyvavo 41 lankininkas iš įvairių Lietuvos kampelių. Graži gamta, puikus oras, smagi kompanija, garbanoti debesys, tyla ramuma girdėt tik paukščių giesmių melodijos ir kleganti susirinkusių lankininkų kompanija. Krūmynai, pelkynai, o tarp žolių saulės atokaitoje pasislėpę natūralaus dydžio gyvūnų imitacijos nuo mažiausio 4 grupės iki didžiausio 1 grupės 3 D taikiniai. Trasą sudarė 2 ratai po 12 taikinių. Šaudoma buvo 2 strėlėm (abi įskaitinės). Daugeliui lankininkų tai buvo nauja patirtis ir savęs išbandymas. Lankininkai savo profesionalumą turėjo įrodyti šaudydami stovėdami ne visada patogioje padėtyje, iš skirtingo atstumo ir įvairiame varžybų trasos reljefe.

Su kiekvienais metais vis daugiau prisijungia sportininkų šaudančių olimpiniais bei skriemuliniais lankais. Šiais metais Olimpinių lankų klasėje dalyvavo 5 lankininkai, Skriemulinių lankų klasėje – 4 lankininkai. Didžioji dalis šaudė ilgaisiais tradiciniais ir paprastaisiais lenktaisiais lankais. Įveikę kvalifikacinį etapą 4 geriausi kiekvienos lankų grupės lankininkai susitiko dvikovose, kur ir išaiškėjo kuris lankininkas pranašesnis ir taiklesnis. Didžiausią įtaką rezultatams daro lankininkų psichologinis gebėjimas tiek susitaikyti su nesėkmėmis, tiek neužmigti ant laurų kai jiems sekasi labai gerai. Be to labai svarbūs ir techniniai elementai.

Sveikiname finalų pirmos vietos nugalėtojus:

Olimpiniai lankai:

Algimantas Petrauskas

Skriemuliniai lankai:

Aleksandr Anisčenko

Barebow lankai moterys:

Edita Astapovičienė

Barebow lankai vyrai:

Mindaugas Vilkelis

Longbow lankai moterys:

Rita Butkevičiūtė

Longbow lankai vyrai:

Alvydas Tamošaitis

Organizatoriai dėkoja visiems prisidėjusiems prie šių varžybų organizavimo ir varžybų populiarinimo, taip pat laukia visų sugrįžtant į kitas varžybas birželio 17-18 d. – Lietuvos 3D IFAA čempionatą.

Varžybų rezultatai.