Atranka į 2024 m. Europos čempionatą

Š. m. gegužės mėn. 7-12 dienomis Essene (Vokietija) vyks Europos šaudymo iš lanko čempionatas. Kadangi registracija į EČ baigiasi balandžio 6 d., o mes dėl gamtinių sąlygų neturime galimybių atrankinių varžybų vykdyti lauke, nacionalinės rinktinės suformavimui bus vykdomos varžybos uždarose patalpose.

Atrankinės varžybos vyks kovo 24 d. 10 val. Kauno lengvosios atletikos manieže. Numatoma į EČ išsiųsti: olimpinių lankų grupėje 1 moterį ir 3 vyrus, skriemulinių lankų grupėje 1 moterį ir 3 vyrus.

Į atrankines varžybas kviečiami 2024 m. nacionalinės rinktinės kandidatai ir sportininkai pagal du geriausius 2023 m. sezono rezultatus LLF varžybose, iš kurių bent vienas būtų kandidato į sporto meistrus ir daugiau.

Kadangi vietų skaičius yra ribotas, kviečiami 12 kandidatų olimpinių lankų grupėje ir 7 kandidatai skriemulinių lankų grupėje.

Kviečiami sportininkai privalo apie savo dalyvavimą arba atsisakymą dalyvauti patvirtinti gen. sekretorei Laurai Urvakytei iki vasario 24 dienos. Nepatvirtinus, laikoma kad sportininkas atsisako dalyvauti.

Jeigu bus atsisakiusių dalyvauti atrankoje ir atsilaisvins vietos, rinktinės vyr. treneris gali kviesti atrankai sportininką savo nuožiūra.

Atranka vyks pagal parodytus rezultatus: olimpinio lanko pratime 70m/Round ir skriemulinio lanko pratime 50m/Round. Teisę vykti į Europos čempionatą iškovos trys pirmas vietas užėmę dalyviai.

Olimpinių ir skriemulinių moterų bus siunčiama tik po vieną sportininkę. Olimpinių moterų grupės pernai metų rezultatai tik vienos iš dalyvių siekė KSM ir aukščiau. Skriemulinių lankų grupėje viena sportininkė šiuo metu yra neginčytinai stipresnė už kitas, su didžiule tarptautinių varžybų patirtimi. Todėl be atrankos į Europos čempionatą yra kviečiamos vykti Paulina Ramanauskaitė ir Inga Timinskienė.

Į atranką kviečiami sportininkai:

Olimpiniai lankai Skriemuliniai lankai
Dalius Mačernius Jonas Grigaravičius
Modestas Šliauteris Marius Grigaravičius
Aurimas Salelionis Vilius Švedas
Adam Krulis Žydrūnas Karpavičius
Domantas Šuliokas Rolandas Baranauskas
Darius Kiršys Tomas Liekis
Emilis Tamulionis Giedrius Kavaliauskas
Ramūnas Kašėta  
Dovydas Bagdanavičius  
Vidmantas Vaičekauskis  
Algimantas Petrauskas  
Dmitrijus Kuznecovas