Šaudymo iš lanko čempionate – trys Semionovos aukso medaliai ir 14-mečio triumfas

Savaitgalį Druskininkuose surengtas atviras Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas. Jame dominavo Lankininkų sporto klubo (LSK) atstovai. Didžiąją dalį apdovanojimų jie susižėrė labiausiai prestižinėje olimpinių lankų grupėje, skelbiama pranešime spaudai.

Pirmą kartą Lietuvos šaudymo iš lanko pirmenybės, kurias organizavo „Žaliasis lankas“, vyko Lietuvos sporto centro (LSC) komplekso „Druskininkai“ naujame stadione, todėl dalyviai buvo itin patenkinti sąlygomis ir aplinka. Vyrų olimpinių lankų grupėje pirmą kartą šalies čempionu tapo Modestas Šliauteris („Auksinis šaulys“). Antrą vietą kvalifikacijoje užėmęs sportininkas atkrintamosiose varžybose šaudė tiksliau už varžovus, o finale 6:2 pranoko Ramūną Kašėtą (KSA).
Tiesa, M. Šliauterio pergalė neturėtų stebinti, nes jis ne kartą yra buvęs pirmenybių prizininku, o šiemet Lietuvoje laimėjo visas varžybas, kuriose dalyvavo. „Smagu šaudyti naujoje vietoje. Visas sporto komplektas tikrai įspūdingas, tik kvalifikacijoje labai jau karšta buvo, – šypsojosi M. Šliauteris. – „Žaliasis lankas“ tikrai puikiai surengė čempionatą. Žinau, kaip sunku yra rengti tokias varžybas.“ M. Šliauteris neslėpė, kad dėl karšto oro kvalifikacijoje buvo sunku šaudyti bent pusę pirmo nuotolio. Jis neslėpė, kad buvo įdomu finale kautis alternatyviu formatu, kuris buvo panašus į tokį, koks naudojamas aukščiausio lygio varžybose. „Vėliau jau kaip ir lengviau buvo, bet kolegos taip pat nustebino pirmo atstumo rezultatais, tai teko pasistengti su antruoju nuotoliu. Atkrintamosios varžybos buvo įdomios, ypač finalai. Smagu, kad visi po truputį tobulėja“, – pabrėžė Lietuvos čempionas.
Bronzos medalis atiteko Vidmantui Vaičekauskui („Klaipėdos lankininkai“), kuris akistatoje dėl trečiosios vietos 6:4 pranoko Justą Antanaitį (SSC-LSK). Moterų varžybose triumfavo Juliana Semionova (LSK). Ji šalies čempione tapo antrą sykį. Pirmasis kartas buvo dar 2016 metais. Finale ji 6:0 įveikė kvalifikacijos nugalėtoją Pauliną Ramanauskaitę („Žaliasis lankas“). Bronzos medalis atiteko SSC-LSK atstovei Medai Viktorijai Večkytei, kuri paskutinėje dvikovoje 7:3 įveikė Laimą Kačonienę (LSK). J. Semionova su L. Kačoniene ir M. V. Večkytė triumfavo ir olimpinių lankų komandų varžybose. Mišrių porų varžybose nugalėjo J. Semionova su Dovydu Bagdanavičiumi, finale 6:2 įveikę „Žaliojo lanko“ atstovus P. Ramanauskaitę ir Dominyką Jančiuką. „Kai kurios dvikovos buvo kiek daugiau įtemptos – pavyzdžiui, šįkart daug nerimo sukėlė komandinės varžybos, kadangi čia nuo kiekvieno komandos nario priklauso bendras mūsų rezultatas. Komandinių varžybų metu ir mano šaudymas buvo geresnis, lyginant su antra varžybų diena. Kiek sunkiau buvo susikaupti dvikovoms, o ypatingai – finalams, kuomet šaudėme „alternatyviai“. Nors šaudžiau tokiu būdu antrąkart, susikaupti ir atiduoti visą dėmesį strėlei buvo tikrai nelengva. Tad čia jau kovojau su savimi, ne prieš kažką“, – pasakojo J. Semionova.

Nors iškovojo tris aukso medalius, J. Semionova turi sau pastabų ir yra įsitikinusi, kad gali šaudyti dar geriau. „Turiu nusistačiusi tikslus ir iki jų pasiekimo trūksta nemažai. Asmeniškai esu patenkinta tik pasirodymu komandinių varžybų metu“, – sakė ji. J. Semionova taip pat džiaugėsi galimybe šaudyti naujame sporto komplekse. Šiuolaikiškos sąlygos suteikė viltį, kad Druskininkuose šaudymo iš lanko varžybos bus rengiamos ir ateityje.

Vyrų olimpinių lankų komandų varžybose taip pat nugalėjo LSK trio – J. Antanaitis, D. Bagdanavičius ir Regimantas Čiupaila. „Mūsų pergale turbūt lemia tai, kad be galo norime šaudyti, – šypsosi J. Semionova. – Kai galimybės yra ribotos, jas stengiamės sukurti patys, todėl mus ištempia didelis noras šaudyti ir stipri bendruomenė. Taip pat reikia turėti omenyje, kad esame gan didelis klubas (nors po Covid-19 nemažai lankininkų „išsibarstė“). Man padeda tai, kad esu šiame sporte jau nemažai metų ir visada jaučiau palaikymą iš klubo narių ir trenerio, kuris išmokino dirbti savarankiškai ir eksperimentuoti. Galbūt tai nėra greičiausias kelias link aukštų rezultatų, bet tai yra tai, kas leidžia man gan lengvai grįžti po ilgų pertraukų ir augti toliau beveik neprarandant formos.“

Dramatiškai vyko Lietuvos čempionatas skriemulinių lankų grupėje. Vyrų gretose triumfavo 14-metis Utenos lankininkų klubo talentas Jonas Grigaravičius. Jis įtikinamai laimėjo kvalifikaciją ir sėkmingai žygiavo atkrintamosiose varžybose. Finale laukė akistata su gerokai labiau patyrusiu Vladu Šigausku (KSA). Dvikova baigėsi lygiosiomis 141:141, todėl viskas sprendėsi su papildomu šūviu. Jame abu lankininkai pataikė į dešimtuką, tačiau J. Grigaravičiaus strėlė buvo šiek tiek arčiau centro, todėl jis tapo Lietuvos čempionu.

Kovoje dėl bronzos Justinas Kosteckas (ULK) taip pat tik po papildomo šūvio įveikė Giedrių Kavaliauską („Alytupis-Žaliasis lankas“). Digital Matter icon Moterų skriemulinių lankų finale Inga Timinskienė („Žaliasis lankas“) 137:130 įveikė Jolitą Antanaitytę-Garškienę (LSK). KSA atstovai nugalėjo komandinėse varžybose, o mišrių porų šalies čempionais tapo LSK atstovai J. Antanaitytė-Garškienė bei Tomas Liekis. Paprastųjų lankų grupėje tarp vyrų triumfavo Ernestas Vilkauskas (LSK), tarp moterų – Miglė Pranevičiūtė (SSC-LSK). Moterų komandų turnyre nugalėjo „Ugninė strėlė“, o mišrių porų – „Ugninės strėlės“ duetas Halina Radvilienė bei Mindaugas Vilkelis. Ilgų ir tradicinių lankų varžybose Lietuvos čempionais tapo Vytas Karpavičius („Ugninė strėlė“), Rita Butkevičiūtė („Ugninė strėlė“) bei Kristinos Tamašauskienės bei Rimanto Brusoko („Ugninė strėlė“) duetas.