Pirmą kartą Lietuvoje surengtos lankininkų šaudymo į skraidančius taikinius varžybos

Šaudymo iš lanko centras „Strėlė“ savaitgalį Pagiriuose surengė neįprastas ir analogų Lietuvoje neturinčias šaudymo iš lanko į skraidančius taikinius varžybas „Pavasario šūvis“.

Kaip teigė „Strėlės“ vadovas Mantas Balsys, šios varžybos buvo tarsi vasaros sezono atidarymas.

Šiose neįprastose, bet labai azartiškose varžybose šaudymas vyksta į 24 cm skersmens taikinius iš 12 m atstumo. Yra trys skirtingi pratimai – taikiniai paleidžiami į viršų, į šoną iš kairės į dešinę bei šokinėdami nuo žemės. Į taikinius vienu metu šaudo penki šauliai, išsirikiavę ant šaudymo linijos intervalais kas 1,5 m. Vienas taikinys – vienas taškas. Strėlė turi likti nukritusiame taikinyje.

M. Balsys pasakoja, jog viena Prancūzijos įmonė, gaminanti prietaisus stendiniame šaudymui, sukūrė tokį aparatą lankininkams. Tai atvėrė duris naujai pramogai arba sporto šakai.

„Įsigijome šį aparatą ir nuo to viskas prasidėjo. Po truputį su šiuo aparatu imamos organizuoti varžybos ir užsienyje. Buvo priimtas sprendimas standartizuoti tam tikras taisykles, kurios leistų rengti varžybas. Jos, žinoma, bus tobulinamos. Su laiku tikimės, kad galėsime organizuoti ir tarptautinius turnyrus“, – kalbėjo M. Balsys.

Varžybų organizatorius pastebėjo, kad sportininkams šis renginys, nepaisant lietingo oro, paliko teigiamus įspūdžius.

„Suprantama, kad tai buvo pakankamai sudėtinga, bet tuo pačiu – labai atraktyvu“, – pabrėžė M. Balsys.

Vyrų kategorijoje nugalėjo Vitalijus Maslovas (10 tšk.). Antrąją vietą užėmė M. Balsys (5 tšk.), trečiąją – Emilis Tamulionis (2 tšk.).

Moterų tarpe triumfavo Laura Aliukonytė (3 tšk.), tik po papildomų šūvių aplenkusi Ingą Timinskienę (2 tšk.). Trečia liko Vita Survilaitė (1 tšk.).

Šiose varžybose leidžiama šaudyti visais lankais, išskyrus skriemulinius. Taikikliai draudžiami. Šaudoma tik Flu-Flu strėlėmis.

Galima pastebėti, kad varžybose geriausiai sekėsi istorinio šaudymo iš lanko atstovams, kurie šaudo ir jodami. Nenuostabu, nes šaudydami nuo žirgo, jie labiau įpratę prie judančių taikinių. Tuo tarpu daugeliui tradicinio šaudymo iš lanko sportininkų Pagiriuose buvo pirma galimybė išbandyti tokią sporto rūšį.

Varžybų nugalėtoja, istorinio šaudymo iš lanko atstovė L. Aliukonytė džiaugėsi tokiu renginiu.

„Varžybos patiko, nes pagaliau tai yra kažkas naujo ir įdomaus mums – istorikams. Mūsų klubas specializuojasi istorinėje ir raitojoje lankininkysteje, tad standartinės šaudymo iš lanko varžybos mūsų pernelyg nežavi. Lietuvoje ankščiau buvo mažai, o dabar praktiškai ir nebėra istorinės tematikos turnyrų“, – sakė L. Aliukonytė.

Ji sutiko, kad šaudymas iš lanko į skraidančius taikinius istorikams yra pakankamai dėkinga, nes jų sporto šakoje yra daug instinktyvaus šaudymo.

„Oro sąlygos, manau, lėmė nedaug. Greičiau tai buvo tiesiog mažiau komfortiškai bei stipriau dėvėjosi strėlių plunksnos, – šypsojosi L. Aliukonytė. – Kalbant apie save, tai šaudžiau tikrai prastai. Tam buvo keletas priežasčių – treniruočių trūkumas ir tai, kad pirmą sykį susipažinome su taikinius svaidančia technika. Taikiniai lekia gerokai aukščiau ir greičiau negu tie, kuriuos svaidome rankomis. Iš kitos pusės, aparato svaidomi taikiniai lekia pakankamai stabiliai ir vienodai, todėl tai neblogas būdas mokytis ir vertinti taikinio lėkimo trajektoriją. Šios varžybos buvo neblogas mano surūdijusių įgūdžių patikrinimas bei paskatinimas pasitempti.“

Susilaukęs daug teigiamų dalyvių atsiliepimų, M. Balsys planuoja toliau plėtoti šį sportą bei pramogą. „Strėlės“ klubas planuoja organizuoti nuolatines treniruotes ir visi norintys galės tobulinti savo įgūdžius Pagiriuose įkurtame aikštyne. Panašios varžybos planuojamos ir rudenį. Taip pat bus svarstoma idėja tokį renginį pravesti ir žiemą.

Varžybų nuotraukos.