Paaiškėjo naujieji Lietuvos šaudymo iš lanko čempionai

Paskutinįjį liepos savaitgalį Utenio stadione Utenoje įvyko Utenos lankininkų klubo ir Lietuvos lankininkų federacijos organizuotas atviras Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas.

Susirungti dėl čempionų taurės susirinko virš šimto lankininkų iš Lietuvos ir Latvijos. Daugiausiai dalyvių būta olimpinių lankų grupėje – čia įvairiose amžiaus grupėse varžėsi 58 sportininkai. Skriemulinių lankų grupėje registruoti 22, paprastųjų lankų grupėje – 33, o ilgųjų ir istorinių lankų grupėje – 12 dalyvių.

Olimpinių lankų vyrų grupėje čempiono titulą ir auksą po įtemptos dvikovos iškovojo Ramūnas Kašėta (KSA). Sidabras atiteko Modestui Šliauteriui (AŠ), bronza – Lenardui Bernotui (KLL). Olimpinių lankų moterų grupėje čempionės titulas ir auksas atiteko Paulinai Ramanauskaitei (ŽL), o sidabro ir bronzos medalius pasidalijo klaipėdietės Laila Kuzmienė (KLL) ir Kristina Abromavičienė (KLL). Auksas olimpinių lankų merginų grupėje atiteko Kristinai Abramaitytei (ASRC-ŽL). Olimpinių lankų vaikinų grupės čempionu po įtemptos kovos iki paskutinio seto tapo Dominykas Jančiukas (ASRC-ŽL), sidabrą išsivežė latvis Davis Blaze (LAT-ODI), o bronza apdovanotas Justinas Antanaitis (VMSC-LSK).

Olimpinių lankų jaunių grupės medaliais pasipuošė Lietuvos ir Latvijos atstovai. Vaikinų grupėje pirmoji vieta ir aukso medalis atiteko Konstantins Azanovs (LAT-ODI). Merginų tarpe auksas ir čempionės taurė teko Miglei Pranevičiūtei (VMSC-LSK), nugalėjusiai antroje vietoje likusią Eveliną Vizbaraitę (ULK).

Olimpinių lankų jaunučių merginų grupėje po įtemptos kovos čempionės titulas ir auksas atiteko Dianai Perminaitei (GAJA- KL), kuri kvalifikacijoje net 21 tašku pagerino ligšiolinį Lietuvos rekordą. Kiti du pakylos laipteliai atiteko kaimynėms iš Latvijos – sidabrą iškovojo Egita Spurgjaša (LAT-ODI), o bronzą – Angelina Ginko (LAT-ODI). Visus jaunučių vaikinų grupės medalius išsivežė Latvijos atstovai – auksas atiteko Niks Bitels (LAT-ODI), sidabro medalis – Timurs Sahmanovs (LAT-ODI), o bronza – Sergejs Mihailovs (LAT-ODI).

Olimpinių lankų vyrų komandinėse varžybose komandos čempionės titulą iškovojo LSK lankininkai Dovydas Bagdanavičius, Aidas Jurgaitis ir Adam Kovalevskij. Antroje vietoje liko KSA – Ramūnas Kašėta, Povilas Margelevičius ir Vladas Šigauskas. Bronzą iškovojo KLL – Adrian Kovalevskij, Taurūnas Lubys ir Vidmantas Vaičekauskis. Moterų klasėje komanda čempione tapo Žaliojo lanko atstovės Kristina Abramaitytė, Paulina Ramanauskaitė ir Inga Timinskienė, įveikusios KLL atstoves Kristiną Abromavičienę, Juliją Barkauskaitę ir Lailą Kuzmienę. Mišrių porų varžybose čempionais tapo ir titulus individualiose grupėse iškovoję Žaliojo lanko atstovai Paulina Ramanauskaitė ir Dominykas Jančiukas. Antri liko latviai Sanita Lasmane ir Davis Blaze, o treti – LSK lankininkai Margarita Valčiukė ir Adam Kovalevskij.

Skriemulinių lankų vyrų grupėje čempiono titulą apgynė ir auksą iškovojo Žydrūnas Karpavičius (KSA), įveikęs latvį Edgars Šilovs (LAT-AIM). Bronzą laimėjo Rolandas Baranauskas (A-ŽL). Moterų grupėje čempionės taurė ir sidabras atiteko šeimininkų klubo atstovei Gretai Šaumanei (ULK), auksą iškovojo latvė Marina Rjabkova (LAT-AIM), o bronzą – Jolita Antanaitytė-Garškienė (LSK).

Skriemulinių lankų jaunių auksą į Latviją išsivežė Ilja Tjutjukovs. Jaunučių vaikinų grupėje vyko įnirtinga kova, po kurios čempiono titulą ir auksą iškovojo uteniškis Jonas Grigaravičius (ULK), įveikęs varžovą iš Latvijos Artūrs Pūkis (LAT-ODI). Svarbu, o ir smagu pažymėti, kad šis Utenos lankininkas penkiais taškais pagerino savo paties prieš dvejus metus pasiektą Lietuvos rekordą.

Skriemulinių lankų vyrų komandinėse varžybose nepralenkiami buvo latviai Vadims Francs, Krišjanis Liepa ir Edgars Šilovs. Lietuvos čempionais tapo vilniečiai, iškovoję sidabrą – Aleksandr Aniscenko, Tomas Liekis ir Vladas Šakauskas. Bronza atiteko šeimininkams, atstovaujantiems Utenos lankininkų klubą – Gražvydui Gudžiūnui, Justinui Kosteckui ir Algirdui Šaumanui. Mišrių porų čempionais taip pat tapo Utenos lankininkai Greta Šaumanė ir Gražvydas Gudžiūnas, iškovoję sidabrą. Auksą laimėjo latviai Marina Rjabkova ir Edgars Šilovs, o bronzą – LSK atstovai Jolita Antanaitytė-Garškienė ir Tomas Liekis.

Paprastųjų lankų vyrų grupėje čempiono taurė ir auksas atiteko Ernestui Vilkauskui (LSK), sidabras – Linui Šironui (JBR), o bronza – Algimantui Vileikiui (ŽL). Moterų grupėje čempione tapo ir aukso medaliu pasipuošė Halina Radvilienė (USTR), sidabrą iškovojo Aistė Stagniūnaitė (USTR), o bronzą – Jelena Trapik (LSK).

Paprastųjų lankų jaunių grupėje čempione tapo ir auksą iškovojo Ugnė Petrauskaitė (VMSC-LSK), sidabrą – Viktorija Seiliūtė (ASRC-ŽL), o bronzą – Erika Kvederavičiūtė (USTR). Jaunučių berniukų grupėje auksas ir čempiono taurė atiteko Vakariui Aleksandravičiui (ASRC-ŽL), sidabras – Domantui Šuliokui (GAJA-KL) o bronza – Gustui Krutuliui (ASRC-ŽL).  Šios grupės kvalifikacijoje ypatingai pasižymėjo kaunietis Domantas Šuliokas, pasiekęs naują Lietuvos rekordą ir nustatęs naują aukštą kartelę ties 628 taškais. Jaunučių mergaičių čempione tapo ir auksu pasipuošė Paulina Buinauskaitė (ASRC-ŽL), nugalėjusi Tėją Zajankauskaitę (USTR), kuriai atiteko sidabras.

Paprastųjų lankų jaunių mergaičių komanda čempione tapo alytiškės, pasipuošusios auksu – Augustė Baltrėnaitė, Viktorija Seiliūtė ir Rugilė Tamulynaitė. Sidabras atiteko VMSC-LSK atstovėms Ugnei Petrauskaitei, Austėjai Sukarevičiūtei ir Elzei Augustinai Večkytei, bronza – USTR atstovaujančioms Ramunei Černiauskaitei, Erikai Kvederavičiūtei ir Aistei Stagniūnaitei.  Mišrių porų varžybose čempionais tapo alytiškiai Paulina Buinauskaitė ir Vakaris Aleksandravičius. Sidabras atiteko USTR atstovams Tėjai Zajankauskaitei ir Aldui Daugėlai.

Ilgųjų ir istorinių lankų vyrų grupėje čempiono titulą apgynė ir auksą iškovojo Vladimir Mosin (LSK). Sidabras atiteko Vytui Karpavičiui (USTR), bronza – Rimantui Brusokui (USTR). Moterų grupėje čempionės titulas ir auksas atiteko Aidai Grigienei (STR), sidabras – Neringai Brusokienei (USTR).

Ilgųjų ir istorinių lankų vyrų komandų čempionais tapo ir auksu pasipuošė USTR atstovai Rimantas Brusokas, Vytas Karpavičius ir Mykolas Sėdaitis. Sidabras atiteko STR klubui, atstovaujamam Ježy Kozlovski, Marcin Kozlovski ir Vitalijaus Naumavičiaus. Mišrių porų čempionais taip pat tapo Strėlės atstovai Aida Grigienė ir Vitalijus Naumavičius, įveikę USTR atstovus Neringą Brusokienę ir Vytą Karpavičių.

Varžybų rezultatai.
Varžybų nuotraukos (Utenos lankininkų klubas), (Žaliasis lankas), (Lankininkų sporto klubas).

Comments are closed.