Lankininkų varžybose Vilniuje – kova su priešininkais, vėju ir šalčiu

Šalia Vilniaus esančiuose Pagiriuose savaitgalį vyko tradicinės, jau 21-osios šaudymo iš lanko varžybos „V. Černiausko atminimo taurė“.

Lankininkų klubo „Strėlė“ organizuotose varžybose sportininkai turėjo neeilinį išbandymą, kurį jiems „dovanojo“ negailestingas oras. Varžybų dieną buvo vos keli laipsniai šilumos ir praktiškai visą laiką lijo lietus. Nepaisant šąlančių rankų bei slystančių lankų, keliasdešimt Lietuvos lankininkų stojo į kovą ir atkakliai varžėsi dėl nugalėtojų vardo.
Moterų olimpinių lankų grupėje triumfavo „ASRC-Žaliojo lanko“ atstovė Paulina Ramanauskaitė. Antrąją vietą kvalifikacijoje užėmusi sportininkė ketvirtfinalyje 6:2 nugalėjo Lailą Kuzmienę, pusfinalyje 6:0 įveikė savo trenerę Ingą Timinskienę, o finale 7:1 įrodė pranašumą prieš kvalifikacijos nugalėtoją Medą Večkytę (VMSC).

Po varžybų P. Ramanauskaitė prisipažino, kad tokiomis atšiaurioms oro sąlygomis šaudyti yra itin sudėtinga. „Važiuojant į šia varžybas apie pergales ir rezultatus galvojau mažiausiai. Greičiausiai vienintelis noras buvo tiesiog „išgyventi“ tokias senai neturėtas šlapias ir šaltas varžybas. Kvalifikacijos rezultatas nelabai džiugina, bet atkrintamųjų varžybų rezultatu visgi džiaugiuosi“, – sakė lankininkė.
Vis dėlto šiltuoju metų laiku šaudymo iš lanko varžybos vyksta nepriklausomai nuo oro sąlygų, nebent būtų kokie nors ekstremalūs reiškiniai. „Man asmeniškai daugiausiai sunkumų šaudant lietuje ir ganėtinai žemoje temperatūroje kelia sušalę pirštai ir šlapias lankas. Kartais tenka galvoti ne apie tai, kaip atlikti techniškai tvarkingą šūvį, o apie tai, kaip gi čia išlaikius lanką, kuris visaip bando „pabėgti“, – teigė P. Ramanauskaitė. – O motyvacija sudėtingesnėmis sąlygomis kaip tik padidėja, nes norisi išmokti susitvarkyti su visais nepatogumais, kurie iškyla šaudymo metu, po truputį kaupti įvairių patirčių bagažą, kuris tikrai pravers kitose varžybose.“ Trečiąją vietą olimpinių lankų grupėje užėmė Dalia Čiupailienė (LSK), kuri mažajame finale po papildomo šūvio 6:5 įveikė I. Timinskienę.
Vyrų olimpinių lankų varžybose nugalėjo Modestas Šliauteris („Auksinis šaulys“). Jis pusfinalyje 6:0 nugalėjo Gintarą Maldutį, o finale 7:1 pranoko Ramūną Kašėtą (KSA). Kovoje dėl trečiosios vietos kvalifikacijos laimėtojas Dovydas Bagdanavičius 6:0 įveikė G. Maldutį.
Skriemulinių lankų varžybose triumfavo Vladas Šigauskas (KSA), finale 145:136 įveikęs bendraklubį Žydrūną Karpavičių. Trečiąją poziciją iškovojo Marius Grigaravičius (ULK).
Paprastųjų lankų grupėje čempionu tapo Ernestas Vilkauskas (LSK), o ilgųjų bei istorinių lankų varžybose – Stasys Svetlauskas („Sportinis rezervas“).
Olimpinių lankų komandų varžybose tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų nugalėjo LSK, skriemulinių lankų – KSA, paprastųjų – LSK, ilgųjų – mišri LMT komanda.

„Daugumai dalyvių turbūt pirmą kartą teko šaudyti tokiomis oro sąlygomis. Teko net laužą kurti, kad žmonės galėtų pasišildyti rankas. Retai būna, kad rugsėjį būtų tokia oro temperatūra, o visur aplink – vien vanduo“, – kalbėjo varžybų organizatoriaus, klubo „Strėlė“ vadovas Mantas Balsys. Prieš metus atidarytame šaudymo iš lanko aikštyne Pagiriuose buvo sudėtinga siekti rekordinių rezultatų, todėl teisėjas, įvertindamas oro sąlygas, siūlė trumpinti kvalifikacines varžybas, klubai pasitarė ir nusprendė, kad nori varžytis pilnu formatu. M. Balsys prisipažįsta, kad pandemija ir prastos oro sąlygos neleido sukviesti dar daugiau dalyvių, nesulaukta užsieniečių dėmesio. „Nepaisant to, entuziazmo dar turime ir laukiame geresnių laikų“, – pridūrė M. Balsys. „Strėlė“ klubas V. Černiausko taurės varžybomis baigė lauko sezoną. Treniruočių sezonas iki gegužės mėnesio tęsis uždarose patalpose.