Europos čempionatas ir Olimpiados atrankos turnyras

Šeši Lietuvos šaudymo iš lanko atstovai turėjo bene pačią svarbiausią savaitę šiame sezone. Jie varžėsi Antalijoje (Turkija) vykusiame Europos šaudymo iš lanko čempionate bei olimpiniame atrankos turnyre.
Europos pirmenybėse sėkmingai pasirodė jauniausia Lietuvos delegacijos narė, Vilniaus miesto sporto centro atstovė Meda Večkytė. Ji užėmė 33-iąją vietą. Atrankos varžybose 18-metė lankininkė surinko 602 taškus ir užėmė 56-ąją poziciją. Pirmajame atkrintamųjų varžybų rate ji 6:4 įveikė suomę Taru Kuoppą, bet antrajame 0:6 turėjo pripažinti devintą rezultatą atrankoje pasiekusios prancūzės Lisos Barbelin pranašumą. Beje, kitą dieną L. Barbelin savo šaliai iškovojo olimpinį kelialapį. „Labai džiaugiuosi savo pasirodymu, nes šiose varžybose pasiekiau savo geriausius asmeninius rezultatus. Žinoma, visada galima pasirodyti geriau, tačiau kaip pirmam kartui tokio lygio suaugusių varžybose, pasirodžiau visai patenkinamai. Svarbiausia, kad pateisinau savo pačios lūkesčius“, – kalbėjo M. Večkytė. Kiti Lietuvos atstovai pasirodymą baigė pirmajame atkrintamųjų varžybų rate. 57-oje pozicijoje buvo klasifikuotos Inga Timinskienė bei Paulina Ramanauskaitė.

Vyrų atkrintamosiose varžybose pergalių pasiekti nepavyko Modestui Šliauteriui, Dominykui Jančiukui ir Justui Antanaičiui. Jie taip pat turėjo tenkintis 57-a pozicija. Moterų komandinėse varžybose Lietuvos trio užėmė 17-ąją vietą, o vyrų varžybose Lietuvos rinktinė buvo 25-a. Mišrių porų varžybose startavę M. Večkytė ir M. Šliauteris liko 27-oje vietoje. Europos čempionate varžėsi 77 moterys ir 94 vyrai. Iškart po to Antalijoje startavo Tokijo olimpinių žaidynių Europos zonos kvalifikacinis turnyras. Jame buvo išdalinti po keturis olimpinius kelialapius vyrams ir moterims. Tarp moterų vėl geriausiai sekėsi M. Večkytei. Ji pirmajame rate 7:3 įveikė austrę Martiną Woell. Kelią link olimpinės svajonės lietuvei užtvėrė olimpinės patirties turinti estė Laura Nurmsalu, antrajame rate mūsiškę pranokusi 7:1. Lietuvos sportininkė prisipažino, kad tokios varžybos su gerokai labiau patyrusiomis lankininkėmis jai buvo nemenkas iššūkis.
„Spaudimo ir nerimo atstovaujant Lietuvai tikrai netrūko, ypač kai tokio lygio varžybose dalyvavau pirmą kartą. Visgi manau, kad varžymasis su labiau patyrusiais lankininkais buvo tikrai geras iššūkis, suteikęs ir vertingų pamokų, ir dar daugiau noro tobulėti“, – pasakojo M. Večkytė. Talentinga lankininkė neslėpė, kad ilgas karantininis laikotarpis padarė savo ir laiko stoka kiek sulėtino tobulėjimo spartą.
„Šios dvejos varžybos tikrai padėjo įtvirtinti dėl karantino menkesnį nei norėtųsi įdirbį bei atrasti dar nepastebėtas silpnąsias vietas. Tikrai dar turiu kur tobulėti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Dėl to po šių varžybų tikrai turiu dar daugiau noro ir motyvacijos gerinti savo pasirengimą bei rezultatus“, – pabrėžė M. Večkytė. Nedaug iki pergalės olimpinio atrankos turnyro pirmajame rate pritrūko alytiškėms Ingai Timinskienei bei Paulinai Ramanauskaitei. I. Timinskienė 4:6 nusileido estei Reenai Parnat, o P. Ramanauskaitė 4:6 pralaimėjo lenkei Sylwiai Zyzanskai. Olimpinius kelialapius savo šalims pelnė Ispanijos, Prancūzijos, Turkijos ir Slovakijos atstovės. Vyrų olimpinės atrankos varžybose pirmąjį ratą pavyko įveikti Alytaus „Žaliojo lanko“ atstovui D. Jančiukui. Jis pagrindinę šaudymo seriją su čeku Jaromiru Termeriu baigė lygiosiomis 5:5, o papildomą šūvį laimėjo 10:9. Deja, antrajame rate lietuvis 0:6 nusileido Jeffui Henckelsui iš Liuksemburgo.

M. Šliauteris pirmajame rate 0:6 turėjo pripažinti latvio Janio Bruzio pranašumą, o J. Antanaitis 0:6 pralaimėjo slovėnui Zigai Ravnikarui. Olimpinius kelialapius pelnė Turkijos, Prancūzijos, Vokietijos bei Slovėnijos lankininkai.

Paskutinę progą kovoti dėl kelialapių į Tokijo olimpinės žaidynes lietuviai turės po dviejų savaičių Paryžiuje (Prancūzija) vyksiančiame pasauliniame atrankos turnyre. Jame varžysis trys Lietuvos lankininkai – Inga Timinskienė, Dalius Mačernius ir Vladas Šigauskas.