Rygoje įvyko “World Archery” trenerių seminaras

Rugsėjo 25 – spalio 3 dienomis Rygoje įvyko Latvijos lankininkų federacijos kartu su „World Archery“  organizuotas šaudymo iš lanko pirmo lygio trenerių seminaras. Seminaro pranešėjas – ilgametę lankininko, trenerio ir švietėjo patirtį turintis „World Archery“ Plėtros ir švietimo direktorius Pascal Colmaire.

Seminare dalyvavo 17 šaudymo iš lanko sporto atstovų iš Latvijos, Baltarusijos, Moldovos bei Lietuvos. Įdomu pažymėti, kad ir šioje sporto šakoje gajus principas mokytis visą gyvenimą – atnaujinti žinių ir pasisemti įkvėpimo į jį atvyko ir patyrusios lankininkės, savo šalies nacionalinės rinktinės trenerės Irina Cecanova iš Moldovos ir Ekaterina Timofeyeva iš Baltarusijos. Pastaroji mokytis atvyko su dar trimis kolegomis baltarusais. Seminare žinių sėmėsi ir lietuvė Greta Šaumanė, atstovaujanti Utenos lankininkų klubą, o gausiausiai, žinoma, mokytis susirinko latviai – jų dalyvavo net 11.

Septyniasdešimt vienos akademinės valandos trukmės kurse ypatingas dėmesys skirtas jaunimo mokymui. Čia aptarta ir ne vienerius metus sėkmingai kitose šalyse taikoma Pradedančiųjų programa, kurioje akcentuojamos trys kertinės pradedančiojo sportininko lavėjimo sritys – atlikimo technika, žinios ir rezultatas. Seminaro dalyviai vienbalsiai sutarė, kad šiuo metu pastarajai sričiai – rezultatui – skiriamas kur kas per didelis dėmesys, ir kad struktūriškai keičiant šį požiūrį būtų galima tikėtis geresnių mokymo(-si) rezultatų.

Kurso dalyviai nuosekliai susipažino su įvairiais šaudymo iš lanko mokymo aspektais – nuo „Ateik ir pabandyk“ renginių organizavimo iki psichologijos. Subalansuota seminaro programa leido daugelį mokymo metodų ir principų išbandyti čia pat – kone pusė viso laiko skirta praktinėms užduotims ir problemų sprendimui.

Atsižvelgdami į šio seminaro naudą ir suteiktas žinias, Latvijos lankininkų federacijos atstovai jau dabar svarsto galimybę 2019-ųjų pabaigoje ar vėliau suorganizuoti ir antrojo lygio trenerių kursus.

Comments are closed.