Pasaulio jaunimo ir jaunių čempionatas

Madride (Ispanija) pasibaigusiame pasaulio jaunimo ir jaunių šaudymo iš lanko čempionate savo jėgas išbandė net devyni sportininkai iš Lietuvos. Geriausiai pasirodė Meda Večkytė, kuri jaunių merginų olimpinių lankų grupėje užėmė 33-iąją vietą.

Atrankos varžybose M. Večkytė surinko 590 taškus ir užėmė 66-ąją vietą. Kita lietuvė Iveta Ramanauskaitė (505 tšk.) buvo 81-a, o Liepa Lapašinskaitė (451 tšk.) – 82-a. Pirmajame atkrintamųjų varžybų rate M. Večkytė 6:2 įveikė 47-oje pozicijoje atrankoje buvusią ukrainietę Varvarą Illiaš. Kovoje dėl vietos šešioliktfinalyje lietuvė 0:6 nusileido ispanei Ines de Velasco. „Tai buvo tikrai įspūdingas renginys, į kurį susirinko geriausi pasaulio jaunieji lankininkai. Jaudulio netrūko, tačiau džiaugiuosi, kad tai nelėmė žemesnių, nei įprasta, rezultatų. Žinoma, kadangi tai buvo pirmosios mano tokio lygio varžybos, labai aukštų rezultatų nebuvo verta tikėtis. Vis dėlto džiaugiuosi, kad pavyko juos išlaikyti gana stabilius ir įprastus, nors visada norisi šiek tiek daugiau. Tai buvo labai vertinga patirtis, išmokiusi labiau pasitikėti savimi ir suteikusi galimybę geriau pažinti bendraminčius“, – įspūdžiais dalinosi M. Večkytė. L. Lapašinskaitė ir I. Ramanauskaitė atkrintamosiose varžybose pralaimėjo pirmuosius susitikimus ir galutinėje įskaitoje pasidalino 57-ąją poziciją. Komandinėse varžybose lietuvės 0:6 nusileido Didžiosios Britanijos komandai.
Jaunimo merginų olimpinių lankų varžybų atrankoje Kristina Abramaitytė (564 tšk.) buvo 62-a, Paulina Ramanauskaitė (544 tšk.) – 69-a, o Miglė Pranevičiūtė (538 tšk.) – 69-a. Atkrintamosiose varžybose mūsiškės pralaimėjo pirmuosius susitikimus.
Jaunių vaikinų olimpinių lankų varžybose į atkrintamąsias varžybas prasibrovė du lietuviai. Dominykas Jančiukas (624 tšk.) atrankoje buvo 76-as, o Justas Antanaitis (605 tšk.) – 91-as. Skirmantas Petronis su 481 tašku liko 106-as ir savo pasirodymą baigė. Pirmajame atkrintamųjų varžybų rate D. Jančiukas 2:6 pralaimėjo indui Changmai‘ui Bishai‘ui, o J. Antanaitis 0:6 turėjo pripažinti italo Matteo Balsamo pranašumą. Galutinėje rikiuotėje mūsiškiams atiteko 57-a vieta. „Savo pasirodymą pasaulio čempionate vertinu gerai, nors nepavyko parodyti savo geriausio rezultato. Vis dėlto, lyginant su ankstesnėmis tokio lygio varžybomis, rezultatas pakilo, – kalbėjo D. Jančiukas – Jausmai iš šių varžybų nėra patys geriausi, nes atrodė, kad organizatoriai iki galo ne pasistengė dėl dalyvių aprūpinimo. Dalykas, kuris gelbėjo šias varžybas, buvo didelis dalyvių skaičius ir jų aukštas lygis. Šiose varžybose išmokau, kad reikia būti pasiruošusiam bet kokiomis sąlygomis ir kad man dar reikia įdėti daug darbo, jeigu noriu pasiekti nugalėtojų gretas“.
Lietuvos jaunimo rinktinę lydėjo treneriai Ugnius ir Inga Timinskai. Pasaulio jaunimo ir jaunių šaudymo iš lanko čempionate dalyvavo beveik 600 sportininkų iš daugiau nei 60 valstybių. Šiose varžybose buvo pagerinti septyni pasaulio rekordai.

Comments are closed.