Išaiškėjo naujieji Lietuvos šaudymo iš lanko čempionai

Praėjusį savaitgalį – liepos 21-22 dienomis – Utenio stadione Utenoje įvyko Atviras Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas, sulaukęs daugiau nei šimto dalyvių iš visos šalies, taip pat svečių iš Latvijos bei Baltarusijos. Lietuvos lankininkų federacijos ir Utenos lankininkų klubo organizuotose reitinginėse varžybose išaiškėjo 14 individualių čempionų bei 8 čempionės komandos.

Olimpinių lankų grupėje vyrų grupėje pirmąją vietą ir čempiono titulą iškovojo Kovalevskij Adrian, atstovaujantis Lankininkų sporto klubą. Moterų grupėje pirmoji vieta atiteko lankininkei iš Latvijos Rjabkovai Marinai, tuo tarpu Lietuvos čempione tapo antrąją vietą užėmusi Ramanauskaitė Paulina (ASRC – Žaliasis lankas), kuri šį titulą iškovojo ir merginų grupėje. Jaunių grupėje čempionais tapo – Jančiukas Dominykas (ASRC – Žaliasis lankas) ir Lapašinskaitė Liepa (Gaja – Kauno lankininkai), o jaunučių grupėje – Paškevičiūtė Julija (Gaja – Kauno lankininkai).

Komandinėse varžybose olimpinių lankų vyrų grupėje nepralenkiami buvo Lankininkų sporto klubo atstovai Bagdanavičius Dovydas, Jurgaitis Aidas ir Mačernius Dalius. Mišrių porų varžybose stipriausi buvo Kašėta Ramūnas ir Sladkevičiūtė Inesa, atstovaujantys Kauno sporto asociaciją. Jaunučių grupėje čempionių titulus iškovojo Fiodorovaitė Viltė, Poškaitė Džiuginta ir Vizbaraitė Evelina, priklausančios Utenos lanininkų klubui, o jaunių mišrių komandų čempionais paskelbti Petronis Skirmantas ir Sladkevičiūtė Inesa, atstovaujantys Kauno sporto asociaciją.

Skriemulinių lankų grupėje varžovams nusileisti neketino ir niekur iš Utenos taurių išvežti neleido Utenos lankininkų klubo atstovai. Vyrų grupėje Lietuvos čempionu tapo Šaumanas Algirdas. Moterų grupėje taurę iškovojo Grigaravičienė Asta, užėmusi antrąją vietą – pirmąją vietą šioje, kaip ir olimpinių lankų, kategorijoje užėmė lankininkė iš kaimyninės Latvijos Rjabkova Marina. Kartu uteniškiai Šaumanas Algirdas ir Grigaravičienė Asta iškovojo ir čempionų titulus mišrių porų komandinėse varžybose.

Paprastųjų lankų vyrų grupėje stipriausias buvo Šironas Linas, atstovaujantis klubą „Jaunimo brizas“. Moterų grupėje taurė atiteko Matvijenko Margaritai iš Lankininkų sporto klubo. Jaunių grupėje čempione tapo Večkytė Meda iš VMSC – Lankininkų sporto klubo, o jaunučių grupėje – Petraitytė Gerda iš Lankininkų sporto klubo. Komandinėse varžybose nepralenkiami buvo Lankininkų sporto klubo atstovai Gurevičius Arūnas, Mosin Vladimir ir Sedleckas Juozas. Gurevičiui Arūnui kartu su Matvijenko Margarita atiteko ir mišrių porų komandinių varžybų taurės, o to paties klubo narės Petraitytė Gerda, Šlaičiūnaitė Eimantė ir Sukarevičiūtė Austėja tapo jaunučių komandinių varžybų nugalėtojomis ir Lietuvos čempionėmis.

Ilgųjų ir tradicinių lankų vyrų grupėje čempionu tapo Večkys Žydrūnas, atstovaujantis Lankininkų sporto klubą. Moterų grupėje stipriausia buvo Grigienė Aida iš klubo „Strėlė“. „Strėlės“ atstovai – Grigienė Aida ir Naumavičius Vitalijus taip pat tapo mišrių porų čempionais.

Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas tapo ir paskutiniu šalies rinktinės atrankos etapu. Jau kitą mėnesį Lietuvos atstovai susirungs su stipriausiais žemyno lankininkais Europos šaudymo iš lanko čempionate, kuris vyks Lenkijoje.

 

Varžybų rezultatai.

Varžybų nuotraukos (Lankininkų sporto klubas).

Varžybų nuotraukos (Žaliasis lankas).

Comments are closed.